از ابتدای امسال تا پایان مهرماه؛ ۴۴۰۱ بیمار تحت عمل جراحی در اتاق عمل بیمارستان شهید گنجی برازجان قرارگرفته‌اند

10 آبان 1401
سرپرست بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان گفت: از ابتدای امسال تا پایان مهرماه ۴۴۰۱ نفر از مردم و بیماران در اتاق عمل‌های بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان مورد اعمال جراحی مختلف قرار گرفته‌اند.
دکتر امین آزاد فر ضمن تشکر و قدردانی از زحمات پزشکان جراح و پرسنل اتاق عمل بیمارستان شهید صادق گنجی اظهار داشت: مجموعه اتاق عمل‌های بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان شامل ۶ اتاق عمل زنان و زایمان، ارولوژی، جراحی عمومی، ارتوپدی، چشم‌پزشکی و گوش، حلق و بینی و مغز و اعصاب است. دکتر آزاد فرد اضافه کرد: بیمارستان شهید صادق گنجی با ۱۹ دکتر جراح، ۲۹ نفر کارشناس اتاق عمل و ۶ کارشناس بیهوشی به‌صورت سه شیفت شبانه‌روزی مشغول ارائه خدمات درمانی به بیماران عزیز است.
وی وجود اتاق عمل فعال را نعمت بزرگی برای بیماران عزیز و بیمارستان خواند و افزود: بی‌شک تیم جراحی بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان با وجود جراحان ماهر و زبردست و همچنین پرسنل زحمتکش و خدوم عامل مهمی برای درمان و ارائه خدمات جراحی به بیماران نیازمند است.
سرپرست بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان با اشاره به وسعت جغرافیایی و تعداد جمعیت بالای شهرستان دشتستان بیان داشت: متأسفانه شهرستان دشتستان از نظر تصادفات جاده‌ای و حوادث ترومایی آمار بسیار بالایی دارد و لذا اغلب بیماران تصادفی و ترومایی نیاز فوری و حتمی به اعمال جراحی سخت و پیچیده دارند و همیشه آمار اعمال اورژانسی بیمارستان بسیار بالا است.
دکتر آزاد فر با اشاره به انواع اعمال جراحی که در بیمارستان شهید گنجی انجام می‌شود، ادامه داد: بیشترین آمار اعمال جراحی بیمارستان مربوط به اعمال ارتوپدی بوده که ناشی از وجود حوادث ترافیکی در شهرستان است.
وی در ادامه به تشریح اعمال جراحی انجام شده در هفت‌ماهه نخست سال پرداخت و گفت: در هفت‌ماهه نخست سال ۱۴۰۱ در بخش‌های زنان و زایمان ۴۳۵ عمل جراحی، جراحی عمومی ۴۲۶، ارتوپدی ۵۹۹، چشم‌پزشکی ۲۲۶، ارولوژی ۱۸۳، جراحی مغز و اعصاب ۱۹۳، گوش، حلق و بینی ۹۰ و عمل الکترو شوک مغزی (ECT) بیماران اعصاب روان ۸۲ مورد عمل جراحی بوده است.
سرپرست بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان تصریح کرد: علاوه بر اعمال جراحی گفته شده، بیمارستان دارای اتاق عمل سرپایی بوده و در هفت‌ماهه نخست سال تعداد دو هزار و 167 عمل سرپایی که معمولاً نیاز به بیهوشی نداشته و با بی‌حسی انجام می‌گیرد در این اتاق عمل بر روی بیماران انجام شده است. در شهرستان دشتستان علاوه بر بیمارستان شهید صادق گنجی، دو مرکز جراحی خصوصی و همچنین بیمارستان تأمین اجتماعی مهر، خدمات جراحی الکتیو (انتخابی) را به بیماران محترم ارائه می‌دهند.

کلمات کلیدی:
بیمارستان     گنجی     آزادفر     عمل     برازجان    

تاریخ بروز رسانی:   14 آبان 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >