کلاس آموزشی آشنایی با برنامه نظام مراقبت عفونتهای بیمارستانی در بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان برگزار گردید

10 بهمن 1396
آقای دکتر حسین الیاسی فرد رئیس بیمارستان شهید صادق گنجی ضمن بیان این خبر از اهمیت و لزوم برگزاری این برنامه آموزشی در بیمارستان خبر داد.
وی هدف از اجرای این برنامه را آشنایی پزشکان، متخصصان، پرستاران و بهیاران با برنامه نظام مراقبت عفونتهای بیمارستانی و همچنین ارتفاء نحوه گزارش دهی عفونتهای بیمارستانی عنوان کردند .
ایشان تشریح نمودند که با کنترل و پیشگیری از عفونتهای بیمارستانی و راههای مراقبت و مقابله با آن، شاهد کاهش طول اقامت بیمار ، کاهش هزینه درمان و به تبع افزایش رضایتمندی در بیمارستان خواهیم بود.
سرکارخانم دکتر وحدت متخصص بیماریهای عفونی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ضمن تعریف آکادمیک عفونت بیمارستانی انواع عفونتهای بیمارستانی مرتبط با مراقبتهای بهداشتی و درمانی و نحوه گزارش دهی انواع عفونتها مطالبی را عنوان نمودند.
ایشان افزودند که بر طبق آمار ارائه شده نرخ عفونتهای بیمارستانی در آسیا و منطقه مدیترانه حدودا 15- 10 درصد می باشد. سرکارخانم رقیه عبدالهی سوپروایزر آموزشی بیمارستان شهید صادق گنجی شستشوی منظم و علمی دست توسط پزشکان، پرستاران، بیماران و همراهان بیمار و انجام آموزشهای لازم در این خصوص را از مهمترین اقدامات در راستای کاهش عفونتهای بیمارستانی عنوان نمودند.
شایان ذکر است در این برنامه آموزشی تعدادی از اعضای کمیته کنترل عفونت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ، مسئولین و تعدادی از پرستاران بیمارستان شهید صادق گنجی، بیمارستان مهر و شبکه بهداشت و درمان دشتستان حضور داشتند.

کلمات کلیدی:
برنامه     نظام     مراقبت     عفونت     بیمارستانی    
تعداد بازدید:   ۱۹۳

چاپ خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >